Homöopaatia on ohtu, kõrvalmõjudeta ning ei tekita sõltuvust.|Homöopaatia on Sinu immuunsüsteemi toetaja, elujõu taastaja!

Artiklid

Tervendavad terakesed

 

Näed sa korduvaid unenägusid? Kas jagad oma muresid lähedastega? Millal tundsid hinges suurt rõõmu? Ei-ei, Üks ei tee juttu külaskäigust mitte papa Freudi, vaid hoopis HOMÖOPAADI juurde.

 

Tibatillukeste kuulikeste abiga olen saanud külmetusel sabast kinni enne, kui gripp mu oimetuna voodisse niidab või nina mahlakasena tilkuma hakkab. Nõnda juba kolmas aasta. Just niikaua on kestnud mu sõprus homöopaatiliste ravimitega. Selle aja jooksul pole ma kordagi tõsises nohus, köhas või viirushaiguses olnud ega ka ühtegi sünteetilist arstimit tarvitanud.

 

Puhastuskuur paastuta

 

Kuidas homöopaatia tervist tohterdab, räägime allpool, kõigepealt lubage aga tutvustada drainage teraapiat – keha leebet puhastamist, mida on hea teha kaks korda aastas, kevadel ja sügisel.

 

Organism saab mürke pidevalt. Söögi-joogi, saastunud õhu, stressi, haiguste, sünteetiliste ravimitega ja ka keha enda ainevahetuse jääkidena. Seepärast oleks kena lasta tal aeg-ajalt puhata. “Homöopaatiline ravim puhastab rakku sügavamalt kui näiteks puhastav tee ning kuna ta annab organismile impulsi taastada tasakaal, saab keha toksiinidest vabanedes energiat juurde, et panna tööle enesetervendavad jõud,” selgitab enam kui kahesaja aasta vanuse ravisüsteemi põhimõtteid diplomeeritud homöopaat Krista Koppel.

 

Puhastada saab maksa, sapipõit, jämesoolt, neerusid, kopse, nahka, lümfiteid. “10-päevase kuuri jooksul tuleb umbes tunniste vahedega võtta 5–6 terakest päevas – iga organi jaoks oma kuulike. Raviplaani koostades jälgin sedagi, mis kellaajal mingi elund aktiivne on.” Kuid et puhastada saab ka emakat, kuulen küll esimest korda! “See on hea neile, kes on võtnud antibeebipille ja tahavad nüüd emaks saada. Tegelikult võiksid naine ja mees mõlemad tulla homöopaadi juurde, teha kõigepealt korda oma tervis ja alles siis eostada laps, sest puhastunud organismiga vanematel on suuremad eeldused saada tugeva tervisega laps,” soovitab Krista.

 

Esimene visiit

 

Küsimused loo alguses on vaid mõned neist kümnetest, mida homöopaat esimesel külaskäigul pärib.Tegelikult tuleb kirja panna vaat et oma emotsionaalne elulugu: lapsepõlv, kooliiga, esimene armastus, pere- ja töömured ning mõtiskleda sellegi üle, mis toimus su elus ajal, kui tervisehäda, millega tulid, välja lõi. Et homöopaat pigem negatiivset kui positiivset otsib, ei maksa heituda. Rõõm ei tee ju haigeks. Ka ei uuri ta hingesoppi pugenud läbielamisi mitte selleks, et hinnanguid jagada. Krista sõnul ta peidetud saladust tegelikult otsibki: “Haigus on selles kinni. Mul on vaja teada, kus oli murdumispunkt. Mida täpsema pildi ma inimesest saan, seda õigema ravimi oskan talle anda.”

 

Lisaks emotsionaalsele seisundile uurib tervendaja ka inimese välimust, temperamenti, ellusuhtumist. On tähele pandud, et teatud välimuse- ja temperamenditüübid reageerivad teatud ravimitele sarnaselt… ning tõmbavad ka teatud probleeme ja haigusi ligi sarnaselt. Heledapäist ja lopsakat patsienti aitab angiini puhul hoopis teine arstim kui brünetti ja ägedaloomulist.

 

Lõpuks saab füüsilistest, emotsionaalsetest ja vaimsetest sümptomitest kokku tervikpilt – käsitleb ju homöopaatia inimest holistiliselt, ega uuri mitte seda, millist haigust inimene põeb, vaid milline inimenehaigust põeb.

 

Terakeste saladus

 

Kui homöopaatia rajaja saksa arst ja kirurg Samuel Hahnemann töötas u 30 ravimiga, siis tänapäeval kuulub homöopaatia ravipiiblisse Materia medica neid üle 3000. Ligi 60% on valmistatud taimedest, 20% on loomsed – maomürgist, hispaania kärbsest, seepia tindist, 10% mineraalset ja keemilist päritolu – kuld, hõbe, vask, mineraalsoolad. Ülejäänu moodustavad bioloogilisest allikast preparaadid  tervetest ja haigetest kudedest, eritistest, inimese ja loomade elunditest.

 

Kõigepealt valmistatakse ematinktuur. Selleks lähteaine peenestatakse, valatakse üle alkoholiga, lastakse seista ja kurnatakse. Siis asutakse tõmmist lahjendama, iga lahjenduse järel seda kümme korda tugevalt raputades. “See, potentseerimiseks kutsutud protseduur tõstab arstimi vibratsioonitaset,” selgitab Krista. “Just tänu sellele saadakse kõrgete, isegi kuni 10-400 astmes lahjenduste puhul kõige tugevama toimega ravimid, ehkki toimeaine molekuli lahuses enam pole, on vaid energeetiline jälg.” Kahjuks ei ole veel leiutatud masinat, mis seda mõõta saaks – Hmm, nagu Masaru Emoto vee sõnumid, mõtlen. Et ütled veele ilusaid sõnu ja tema kristall puhkeb tänutäheks õide. Või paned kõrvuti kaks klaasi, ühes ravitoimega vedelik, teises puhas vesi ning mingi aja pärast on tervendav info kandunud ka veeklaasi.

 

Lahjendusi tähistatakse rooma numbritega. X on kümnendiklahjendus e 1 tilk ematinktuuri 9 tilga etanoli ja vee kohta. C on sajandiklahjendus, mille suhe 1:99 ja M tuhandiklahjendust. Kõige enam kasutatakse lahjendusi 6C,12C ja 30C, 200C, 1M. Madala lahjendusega ravimit( 3C-30C) – olgu see terake, tablett, pulber või vedelik – kasutatakse füüsiliste ja krooniliste vaevuste korral, sügaval rakutasandil mõjuvat kõrge lahjendusastmega (200C-50M) tohterdajat aga akuutsete haiguste ja emotsionaalsete probleemide nagu stress, hüsteeria, kaotusvalu jaoks.

 

Sarnane ravib sarnast

 

Homöopaatias ei ravi terake. Tema annab organismile vaid tõuke tervenemiseks. Ravijaks on keha ise. Teha saab ta seda tänu homöopaatia kõige tähtsamale, ja tegelikult juba 4. saj eKr kreeka arsti Hippokratese sõnastatud sarnasuse seadusele, mis kõlab – similia similibus curenture sarnane ravib sarnast. See tähendab, et aine, mille suur annus teeb haigeks, võib imeväikeses koguses osutuda ravivaks. Kel on allergia kassi- või koerakarvade vastu, saab just neist karvadest valmistatud ravimit. Krista Koppel: “Ravim kutsub esile olemasolevate haigussümptomitega sarnaseid sümptomeid ning kuna homöopaatia järgi ei saa organismis olla kahte samasugust haigust, aktiveerib kunstlikult tekitatud haigus olemasoleva. Ja selle väljaravimisega organism tegelema hakkabki.”  See ongi see impulss, mille organism saab.

 

Alguses võib paranemine tuua ägenemise, ka nohu, kõhulahtisuse, oksendamise või kõrge palaviku, ent need märgid tervenemisest kestavad vaid päeva-paar. Haigussümptomitele tuleb tänulik olla, kinnitab homöopaat, sest need annavad märku, et organism võitleb kehas oleva tasakaalutusega. See tuleb aidata tal tagasi saada. Tibatillukeste, aga väekate terakeste abiga.

 


Spetsialist vastab

 

Miks ei ole Eestis homöopaatiaapteeke?

 

Katrin Kiisk - Ravimiameti ravimite osakonna juhataja

Homöopaatikum on ravim, mille erisuseks on see, et toimeainet on temas väga vähe. Homöopaatililistele preparaatidele laienevad ravimitele kehtivad nõuded. Seega tohib neid müüa vaid vastavat kutsetunnistust ja ravimite käitlemise tegevusluba omavate isikute poolt.

 

Apteegiteenus on ravimiseadusega reguleeritud tegevus ja selle tegevusloa saab anda ravimite (mitte kitsalt homöopaatiliste ravimite) müügiks. Tegevusloa saamiseks on vajalik luua nõuetekohased ruumid ja tingimused ning tagada piisava arvu proviisorite ja farmatseutide töölolek. Tegevusloa saanud isikul on mitmeid kohustusi, sealhulgas ravimiregistris olevate ravimite kättesaadavuse tagamine. Kui homöopaadil on olemas vastav kutsetunnistus ja ravimite käitlemise tegevusluba, tohib arst patsiendile homöopaatilisi ravimeid müüa. Turustada võib üksnes müügiloaga ravimeid e apteekidest võib väljastada ravimiregistris olevaid ravimeid.

 

Homöopaatilisi ravimeid on Eesti ravimiregistris u 20 preparaati. Tootjate huvipuuduse põhjuseks võib olla, et Eestis puudub selliste ravimite kasutamise traditsioon, ka ei eksisteeri meil ühtegi kõrgkooli, mis pakuks võimalust omandada haridust homöopaatia alal. Sellest saab järeldada, et Eesti ei ole homöopaatia traditsioonide austaja, mistõttu on homöopaatikumide nõudlus ka väga minimaalne.  10–20 ravimiga ei majanda üksnes homöopaatikume müüv apteek ära. Teisalt, ravimiseaduse kohaselt peab apteek tagama ka teiste ravimite väljastamise, mistõttu ei saa olla ainult homöopaatiliste ravimite apteeke. Kirjalikku taotlust sellise apteegi avamiseks ei ole Ravimiametisse saabunud. Keelduvaid otsuseid ei ole seetõttu tehtud.

 

Juhime tähelepanu, et homöopaatilistel ravimitel puuduvad spetsiifilised kliinilised näidustused e teave, milleks üht või teist homöopaatikumi kasutatakse, peab tulema nt arst-homöopaadilt või proviisorilt.

 


Loe lisaks

 

Ambika Wauters Homöopaatia piibel tutvustab homöopaatia olemust, ajalugu ja printsiipe. Raamatus olev homöopaatiline Materia medica kirjeldab emotsionaalseid sümptome ja füüsilisi vaevusi, mida homöopaatiliste arstimitega ravida saab. Ka räägitakse erinevatest tervisehädadest-haigustest ja soovitatakse abi nende tohterdamiseks. Ersen, 2008, 400 lk.

 

Looduslik ja loominguline

Mis sind homöopaatia juures võlub?  

See on väga loominguline teraapiaviis – pole olemas kahte sarnast patsienti ega juhtumit. Ka vaimustab mind see, homöopaatia toetab inimesi, kes tunnevad oma organismi enesetervendavat jõudu. Inimene ei jää sõltuvusse homöopaatilisest terakesest. See on talle abiks. Organismil on  soov sisemisele tasakaalule ja impulss ennast tervendada. Homöopaadi ülesanne on leida õige ravim, mis need enesetervendavad jõud tööle paneb.

 

Kas on haigusi, mille puhul homöopaatia ei aita?

 

Kui tulla õigel ajal, õigel ajal selles mõttes, et kui rakus ei ole veel toimunud pöördumatuid muutusi, pole olemas terviseprobleemi, millele abi ei leia. Ent isegi kui organismil pole tervenemiseks piisavalt elujõudu, saab homöopaatia olukorda leevendada. Näiteks võtavad homöopaatilised ravimid enne surma ära valu ja hirmu surma ees.

 

Kes ja mis murega su juures käivad?

 

Kõige rohkem on mul patsientide hulgas lapsi, sest vanemad tahavad neid ravida looduslike ravimitega. Tullakse krooniliste kõrvahädadega, kuulmiskahjustustega, angiini, nahaprobleemide, allergiatega. Väga häid tulemusi on hüperaktiivsete lastega, kel koolis keskendumisraskused. Homöopaatilised ravimid ei suru maha lapse loomust, vaid aitavad tal paremini endaga toime tulla.

 

Aga täiskasvanud?

 

Palju on nahaprobleeme. Hulgaliselt probleeme põhjustavad antibeebipillid. Naine ei oska muutusi oma tervises nendega seostada, ehkki mure sai alguse just ajal, mil ta hakkas tarvitama hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid. Sageli võetakse neid ebaregulaarse tsükli puhul. See hoitakse hormonaalsete ainetega kontrolli all, aga organism ei ole ju tasakaalus. Menstruaaltsükli saab paika ka homöopaatiliste ravimitega. Ka lastetuse puhul on paljud paarid homöopaatiast abi saanud. Raseduse aegsete probleemide korral nagu pidev iiveldus ja oksendamine.

 

Miks ei tohi homöopaatilisi ravimeid käega katsuda?

 

Nad on väga tundlikud happele, mis katkestab või vähendab ravitoimet. Naha reaktsioon on aga happeline. Samal põhjusel – et  tera ei saaks reageerida maohappega – ei neelata neid alla, vaid lastakse keele all ära sulada. Kuna ka kohv on happeline, oleks hea ravikuuri ajaks loobuda temastki. Samuti küüslaugust, piparmündist ja kamprist, mis on tugevad antidoodid, s.t võtavad ravimi mõju maha. Kuna homöopaatilised ravimid on väga vastuvõtlikud ka tugevatele lõhnadele, otsesele päikesevalgusele ja elektromagnetilisele kiirgusele, nt mobiiltelefonile, oleks hea hoida neid kuivas, jahedas, pimedas või fooliumi sees.

 

Kui pikalt peab ravima kroonilisi haigusi?

 

Öeldakse, et kui oled haige olnud viis aastat, kulub ravile u viis kuud – raku puhastumine võtab aega.Paranemise tempo on otseses seoses patsiendi elujõuga.

 

Kuidas sa homöopaatiani jõudsid?

 

Töötasin koolitusfirmas kümme aastat müügiesindajana. Ühel hetkel küsisin, kas näen ennast ka kümne aasta pärast sama tööd tegemas. Kindel vastus mu seest hüüdis Ei! Tegin hullumeelse sammu – tulin ära, ehkki sain hästi hakkama, korralikku palka ja uut töökohta mul polnud. Muidugi ei istunud ma kodus, vaid käisin erinevatel kursustel. Ühel neist sain tuttavaks homöopaat Elin Saksaga. Homöopaatiast ma siis veel ei teadnud, ehkki terviseteema oli mind alati huvitanud. Elin rääkis Briti Homöopaatia Instituudist, kus ta õppis. Tundsin, et just see on see, mida teha tahan. Tulin töölt ära veebruaris, mais alustasin juba homöopaatiaõpinguid. Uus info ei tulnud minuni enne, kui olin “vanast elust” välja astunud.

 

Eestis suhtutakse homöopaatiasse skepsisega. Kuidas Inglismaal lood on?

 

Seal on ta väga populaarne. Homöopaadi juures käiakse kogu perega. Kuninglik Londoni Homöopaatiahaigla asutati näiteks juba 1844. Haigekassa toetab homöopaatiat 1948. a alates. Kuninganna Elizabethil on oma homöopaat juba 40 aastat. Inglismaal on palju koole, kus homöopaatiat õpetatakse, samuti homöopaatiakliinikuid.

 

Eestiski on homöopaatia riiklikult tunnustatud. 2008 kevadel tegi 14 homöopaati ära kutsestandardi eksami ja meile anti homöopaadi kvalifikatsioon.

 

Skeptikud aga, ma arvan, ei ole homöopaatiasse süvenenud ega seda proovinud. Lihtne on ju öelda, et see on jama – antakse sulle suhkrutera, sina aga usud, et saad terveks. Aga terakesi antakse imikutele ja ka loomadele, kellele ei saa öelda, et nüüd usu ja tervis tuleb. Ometi nad paranevad.

 

Mida tervise hoidmiseks soovitad?

 

Usaldage ennast, pange tähele oma keha reaktsioone ja vajadusi. Ära suru valusümptomit valuvaigistiga maha vaid tunneta ja otsi valu põhjust enda seest. Ole tänulik oma kehale kui ta sümptomitena märku annab, et oled piiri ületanud. Seejärel puhka ja tee järeldusi. Ka positiivne eluhoiak teeb head. Kui elus läheb midagi halvasti, võib see olla hoopis millegi uue algus.

 

Tekst: Marika Makarova