Homöopaatia on ohtu, kõrvalmõjudeta ning ei tekita sõltuvust.|Homöopaatia on Sinu immuunsüsteemi toetaja, elujõu taastaja!

Preparaatide valmistamine

Hetkel on kasutusel üle 3000 erineva homöopaatilise preparaadi ja nad on kõik looduslikud.

 

Taimed on üheks kõige rikkalikumaks homöopaatiliste preparaatide allikaks. Ligi 60% kõigist preparaatidest on valmistatud taimsel baasil. Taimed, kas terved taimed või ainult osa taimest – lehed, õied või ainult seemned või juured, kogutakse tavaliselt suvel kuiva ilmaga või siis sügisel, kui seemned on valminud. Kontrollitud ja puhastatud taimed peenestatakse ja pannakse alkoholi/vesilahusesse tõmbama. Teatud perioodi möödumisel tõmmis kurnatakse. Saadud lahust nimetatakse ematinktuuriks.

 

Loomsed preparaadid moodustavad ligi 20% kõigist homöopaatilistest preparaatidest. Need valmistatakse näit. erinevatest maomürkidest (näit. Lachesis, Naja jms.), on preparaat, mis on valmistatud seepiast (Sepia), hispaania kärbsest (Cantharis Vesicatoria) jne. Ematinktuur valmistatakse sarnaselt taimsele ematinktuurile.

 

Mineraalsed preparaadid moodustavad umbes 10% kõigist preparaatidest. Võivad olla elemendid näit. kuld, tina või väävel, seleen või mineraalsoolad näit. kaltsium karbonaat – Calcarea Carbonica, tavaline sool – Natrium Muriaticum jne. Nendest sooladest, elementidest, mis on lahustuvad, valmistatakse ematinktuur tavalisel meetodil, need elemendid, mineraalsoolad, mis ei lahustu, tritureeritakse kõigepealt – st. peenestatakse mehhaaniliselt lisades neile laktoosi (kümnendik lahjenduse puhul 1 osa mineraalsoola ja 9 osa lakstoosi) ja alles tavaliselt pärast 8-ndat lahjendust laktoosiga on need ainelt piisavalt peenestatud, et neist alkoholi/vesilahust valmistada.

 

Ülejäänud osa homöopaatilistest preparaatidest moodustavad bioloogilised preparaadid: sarkoodid –preparaadid, mis on valmistatud loomsetest organitest (eemaldatakse range veterinaarkontrolli all); nosoodid –preparaadid, mis on valmistatud patoloogilistest kudedest ja eritistest (näit. mäda) ja isoodid – mis on valmistatud konkreetse inimese kudedest sellesama inimese raviks. Ematinktuur valmistatakse tavalisel moel.

 

Järgmine etapp on homöopaatiliste preparaatide valmistamine. Ematinktuuri hakatakse lahjendama vastavalt sellele, millise lahjendusastmega preparaati vaja on.

 

X – tähendab kümnendik lahjendust (1 tilk ematinktuuri ja 9 tilka alkoholi/vesilahust)

C – tähendab sajandik lahjendust (1 tilk ematinktuuri ja 99 tilka alkoholi/vesilahust)

M – tähendab tuhandik lahjendust (1 tilk ematinktuuri ja 999 tilka alkoholi/vesilahust)

 

Kui teile antakse preparaat kus pärast aine nimetust, on lisatud number ja X, näit. Arnica 6X, siis see tähendab, et lahjendus on 10-6. Kui aga preparaadile on kirjutatud Arnica 6C siis tähendab see lahjendusastet 10-12. Pärast igat lahjendust raputatakse preparaati (vanasti käsitsi, nüüd mehhaaniliselt) 100 korda. Seda nimetatakse potentseerimiseks ehk ravienergia vabastamiseks.

 

Kui on saavutatud sobiv lahjendusaste, siis immutatakse selle lahusega laktoosist valmistatud terakesed. Need pakendatakse, märgistatakse ja jõuavad lõpuks apteeki müügile.

 

Homöopaatiliste preparaatide tähistamiseks kasutatakse ladinakeelseid nimetusi näit. Pulsatilla Nigricans (lühendvormis Puls.) on anemoon, Aconitum Napellus (lühend on Acon.) on käoking, Apis Mellifica (lühend Apis) tavaline mesilane, Plumbum Metallicum on seatina jne

 

Ravimeid valmistavad spetsiaalsed litsentseeritud laboratooriumid, kus on kehtestatud väga ranged kvaliteedinõuded.

 

Ägedaid haigusi ravitakse madalamas lahjendusastmes preparaatidega ja graanuleid võetakse sagedamini, näit. 3 korda päevas. Kui on tegemist krooniliste haigustega siis kasutatakse kõrgemas lahjendusastmes preparaate näit. Phos. 200C, mis tähendab fosfori homöopaatilist preparaati lahjendusastmes 10-400 ja vastavalt klassikalise homöopaatia õpetusele võetakse 2 tera/graanulit, mõnikord korratakse preparaati. Toimeperiood on erinevate ravimite puhul erinev. Näit fosfori preparaadil on see 50-60 päeva. Paradoks on selles, et mida kõrgem on lahjendusaste st mida vähem on toimeainet (ja kõrgmate lahjendusastmete puhul – üle 10-24 toimaine molekuli lahuses enam ei ole, on ainult energeetiline jälg), seda tugevama ja pikaajalisema toimega on preparaat. Apteegist (kahjuks Eestis suleti homöopaatiliste preparaatide apteek paar aastat tagasi. Teistes riikides on võimalik homöopaatilisi preparaate osta pea igast apteegist) saab ilma retseptita osta kuni 10-60 lahjendusega preparaate. Kõrgema lahjendusastmega preparaatide ostmiseks on vaja retsepti. Kõige laialdasemalt kasutatud lahjendusaste on 30C st. 10-60.