Homöopaatia on ohtu, kõrvalmõjudeta ning ei tekita sõltuvust.|Homöopaatia on Sinu immuunsüsteemi toetaja, elujõu taastaja!

Mis on homöopaatia?

Homöopaatia on tõhus teaduslik ravisüsteem, mis hellalt ning ohutult taastab keha ja meele tervise ning elujõu, soodustades keha loomulikku tendentsi ennast ise ravida.

 

18. sajandi lõpupoole avastas saksa arst Samuel Hahnemann alternatiivse mooduse ravida haigeid. Tema põhimõte oli, et haiguse juurivad välja rohud, mis tekitavad patsiendi haigusega sarnaseid sümptomeid. Hahnemann hakkas seda ravimeetodit nimetama Homeopathy’ks. Sõna homeopathy tuleneb kahest kreeka keelsest sõnast:  Homoios (tähendusega sarnane) ja Pathos  (tähendusega kannatus ehk sarnane kannatus või sarnane haigus).

 

Homöopaatias töötab põhimõte, et "sarnane ravib sarnast".

 

Näiteks kui terve inimene võtab sisse suures koguses Ipecacuanha't põhjustab see iiveldust ja oksendamist. Homöopaatias kasutatakse Ipecacuanha't iivelduse ja oksendamise sümptomite puhul ehk patsiendi haiguspildile leitakse sarnaseid sümptomeid esilekutsuv ravim. See ongi homöopaatia ravi põhimõte, et valides ravimit võetakse arvesse kõik sümptomid ehk sümptomite kogupilt ja leitakse ravim, mis vastab just sellele sümptomite pildile. Seejärel määratakse väike annus seda ravimit, et stimuleerida tervenemist. Suurtes kogustes sissevõetuna tekitaks sama ravim tervele inimesele samasuguseid kaebuseid (näit. iiveldus ja oksendamine), mis mõne tunni jooksul mööduvad. Vastavalt Sarnasuse seadusega kutsutakse kehas esile naturaalsest ehk olemasolevast haigusest tugevam kunstlik haigus, mis aktiveerib keha loomulikku tervendavat jõudu. Kahte sarnast haigust ei saa üheaegselt kehas eksisteerida ja nõrgem peab kaduma.

 

Homöopaatia ravib inimest kui tervikut arvestades füüsilist, emotsionaalset seisundit ning inimese temperamenditüüpi. See on põhjus, miks sama haiguse raviks määratakse erinevatele inimestele erinev homöopaatiline ravim. Tihti on inimese mentaalne seisund ravimi leidmisel määrav, sest äge viha, hirm, depressioon ning kurbus on füüsilisi kaebusi põhjustavaks ja süvendavaks teguriks. Homöopaatia tõdeb, et kõik haiguse sümptomid on kehas esineva ebakõla väljendusviisiks.

 

Ravimite toimet on tõestatud üle 200 aasta ravides akuutseid, kroonilisi, füüsilisi haiguseid ja emotsionaalseid häireid. Klassikalise homöopaatia reeglite kohaselt valitud ravim on turvaline isegi imikutele, lastele ja rasedatele. Inglismaal on olemas 3 homöopaatia haiglat ja haigekassa kompenseerib ravi patsiendile. Olen veendunud, et on ainult aja küsimus, millal ka eestlane saab osta apteegist homöopaatilisi ravimeid. Tegemist on teaduslikult tõestatud ja praktikas töötava meditsiinilise ravimeetodiga, mis on Eestis lihtsalt vähe tuntud.

 

  • Homöopaatia mängib olulist rolli haiguste ennetamisel ehk teisisõnu on tal ka profülaktiline iseloom.
  • Homöopaatilistel ravimitel ei ole kõrvalmõjusid ning need ei tekita sõltuvust. Hoolikalt valitud ravim stimuleerib keha loomulikku kaitsemehhanismi ehk immuunsussüsteemi.
  • Ravimid on valmistatud tänapäevaste kõrgete kvaliteedinõuete kohaselt.

 

Homöopaatia on terviklik ehk kõiki sümptomeid arvestav ja lähtub sellest, et sümptom on keha katse end ise tervendada. Kui need sümptomid alla suruda võib see viia haiguse sügavamale keha sisse, seega tuleb kasutada Sarnasuse seadust ja aidata kehal end ise ravida. Ainult nii saab haiguse põhjuse välja juurida.

 

Lihtsamaid terviseprobleeme nagu kergem esmaabi vigastuse korral, palavikud, külmetushaigused, kõhu probleemid ning isegi hirmu ja üle ärrituse korral võib tõhusalt iseseisvalt ravida ostes ravimit apteegist. Kuid korduvate ning põikpäiste emotsionaalsete või füüsiliste sümptomite korral tuleks konsulteerida väljaõppinud homöopaadiga, kes aitab määrata tõhusa ravi, mis toob stabiilsema ning põhjalikuma tulemuse. Krooniliste pikaajaliste haiguste (tervisehäired, mida saab ravida) alla kuuluvad unehäired kõhukinnisus, menstruaaltsükli häired, akne, ekseemid, põsekoopapõletik jms. Homöopaadi määratud ravim sobib nii füüsiliste kaebuste kui ka meeleolu raviks.

 

Homöopaatilised ravimid taastavad elujõu tasakaalu. Hoolikalt valitud ravim stimuleerib keha loomulikku kaitsemehhanismi. Homöopaatia ei ole „kõike raviv“ kuid tihti on inimesed abi saanud homöopaatiast kui teised raviviisid on ebaõnnestunud.

 

Homöopaatilise ravimeid võib kasutada koos Sinu perearsti poolt kirjutatud rohtudega aitamaks tugevdada Sinu immuunsussüsteemi.

 

Homöopaatia ei seisa vastu kirurgiale kuigi õigel ajal tehtud ravikuur võib vajaduse kirurgilisele sekkumisele kõrvaldada. Homöopaatiline ravi võib vajaduse operatsiooniks kõrvaldada, kõrvaldades haiguse põhjuse . Homöopaatilisi ravimeid saab kasutada peale operatsiooni, et vähendada šoki mõju, soodustada taastumist ja toibuda tuimestuse mõjust.

 

Homöopaatia on haigusi ärahoidev, vältiv ja raviv teraapia.

 

Homöopaatia ei suru sümptomeid alla vaid ravib inimest tervikuna naturaalselt ja püsivalt.