Homöopaatilise preparaadid on väga vastuvõtlikud igasugustele välismõjudele nagu tugevad lõhnad, otsene päikesevalgus ja elektromagnetiline kiirgus (näit. mobiiltelefonid) ja toiduained. Iga ravimi puhul on teatud toiduained , mida ravimi mõjuperioodil tarvitada ei ole soovitav (preparaat Causticumi toimeperioodil ei ole soovitav kasutada väga happelisi toiduaineid, näit. äädikat). Täpset infot konkreetsete toiduainete kohta konkreetsete ravimite puhul annab Teile juba homöopaat.
Homöopaatilised preparaadid on tavaliselt graanulite või terakeste kujul. Graanulid/terakesed asetatakase keele alla, kus nad lastakse ära sulada. Vett mitte peale juua.
Homöopaatiliste preparaatide tarvitamisel on oluline teada:
- Preparaate tuleb võtta söögiaegade vahel – soovitavalt 1 tund pärast sööki. Pärast ravimi võtmist vähemalt 1/2 tundi süüa ei tohi. Kõige parem aeg ravimit võtta oleks õhtul, 1 tund pärast viimast söögikorda.
- Ravimeid käega katsuda ei tohi. Ravimid (tavaliselt 2 graanulit) kallutatakse suhu (keele alla) kas otse pudelist/purgist/ümbrikust või siis kallutatakse 2 graanulit puhtale lusikale.
- Hoida ravimeid kuivas, jahedas, pimedas kohas. Jälgida, et ei puutuks kokku teravate lõhnadega (lõhnaõlid, teravalt lõhnavad salvid ja ravimid jne). Võiks hoida fooliumisse pakitult.
Preparaadi toimeperioodil vältida:
- Piparmünti (tee, närimiskumm, hambapasta – soovitav kasutada Weleda hambapastat Calendula, mis on saadaval apteekides), kummelit ja kamprit (ükskõik millisel kujul – piiritus, salvid). Need ained on homoöpaatiliste ravimite puhul antidoodid, st. võtavad ravimi mõju maha.
- Teravaid toite sh. küüslauku ja sibulat tuleks vältida.
Hambaarsti, nõelravi arsti, kiropraktiku, tsoonterapeudi ja reikiga ravija juurde ravimi toimeperioodi alguses mitte minna. Kui on näha, et ravim on hakanud toimima, siis võib ülalmainitud teraapiaid kasutada tervenemisprotsessi kiirendamiseks.